| SpyDeck a întrebat:

Buna ziua/seara TPU!
Am si eu o intrebare legata de herpes.
Cum pot scapa in cel mai rapid si usor mod de el?
Pentru ca mi s-a umflat putim buza de jos in partea dreapta din cauza lui si ma doare cand vreau sa deschid gura, sa mananc si sa casc.
Va rog ajutati-ma cu un tratament sau o crema speciala.
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Du-te la farmacie si cumpara aciclovir este o crema care te dai de 2-3 ori pe zi cu ea. E foarte buna! Am incercat si eu si a dat rezultate in cateva zile.

2 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

La farmacii gasesti plasturi speciali pentru tratarea herpesului.Momentan incearca si tamponeaza locul unde a aparut cu putin otet amestecat cu albus de ou.

| mariaavon a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri Aciclovir unguent, sau Fluocinolon unguent, asta este mai bun si costa in jur de 7-8, 0lei