| TaniaClaudia15 a întrebat:

De ce imi pocane maxilarul cand casc sau cand deschid gura foarte tare? In prezent aceasta s-a agravat si a inceput sa ma doara partea dreapta atunci cand mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Se numesc cracmente sau crepitatii! Sunt probleme ale articulatiei temporo-mandibulare! Sunt destul de frecvente in randul populatiei...
e normal! nimic grav.

2 răspunsuri:
| Tiopevuz a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu

| Iosif9619 a răspuns:

Incearca sa nu il fortez cu alimente tari nici sa deschizi gura la maxim o sa treaca in cateva zile si ai putea si luat si calciu sigur ai lipsa!