| Invictusman a întrebat:

Bună ziua. sad
Simt ca am ajuns la capătul puterilor, nu mai știu încotro sa o iau, îmi transpira fata ingrozitor, gen echivalentul cu transpiratul a cel puțin 20 de persoane adunate la un loc și nu exagerez, pana și eu sunt șocat, cred ca e hiperhidroza craniofaciala, adică nu știu ce ar putea fi altceva, dar eu știu ca de mulți ani îmi ies niște cosuri în cap, nu știu dacă de la stres sau e o infecție a scalpului, un dermatolog zicea ceva de eczematide, am sesizat ca daca le sparg iese puțin de tot un lichid, nu m-am uitat sa vad cum arata asa ca nu știu ce coșuri sunt.
Credeți ca asta e cauza transpirației mega excesive la nivelul feței? Pot sa fac și 10 dușuri și tot degeaba, eu de multi ani am problema asta, de când m-am lăsat de fotbal, de prin adolescenta dar acum s-a agravat rău.
Ce as putea sa iau pana merg la doctor sa mai ameliorez? Ma gândesc ca și la dermatolog trebuie sa merg și la endocrinolog.
Nici nu pot lucra din cauza asta, îmi curg șiroaie de picături de pe fata fără oprire cateva secunde bune sau chiar minute bune, depinde daca fac ceva.
Deci ori e genetic, ori e de la coșurile acelea din cap.
O farmacista o zis sa iau 6 luni magneb6 și sa merg la endocrinolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Frate relatii serioase si eu caut cu toate ca sunt un derbedeu,carte nu prea am,noroc cu job-ul pe care-l am ca-mi merge bine.
nu mai sunt femeile ce erau odata,vor numa pumni in gura in ziua de astazi,femei sa lucreze in demnitate sa nu vorbeasca cu altii,fara net pe telefon sau telefon happy
si eu am pierdut persoane dragi din cauza unor dobitoci, stiu ce inseamna si imi pare rau sa aud, dar tot inainte ca o sa fie bine.
nu mai sta in tara ca n-are rost, mergi si vezi alte mentalitati de oameni, crede-ma ca merita

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Degeaba au ele carte dacă au caracter infect. Ai dreptate boss.happy

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu coane, da nu compara tu sa ai in pat una fara carte si una care e studenta si arata bine, intra mai bine e alta treaba happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Ba eu știam ca "ala" dintre picioare la noi nu are carte laughing
Sunt și băieți cu 8 clase care sunt în relații sau căsători cu fete cu studii superioare crede-mă, contează sa fi civilizat și politicos.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

La barbat se accepta sa aiba clase putine, la gagici nu prea, asta zic eu.
ultima mea relatie am avut-o c-o betiva de la munca, tipa era mai mare cu cativa ani decat mine e mare sefa la 5s,are aia la bani si ii bea pe toti, doarme la munca ca le pune aia casute d-alea si era frumoasa dar avea o fata cand isi dadea masca jos, acra rau si cu toate astea n-a contat daca am fost civilizat sau politicos, ca si pe ea a dat-o barbati-su afara din casa si pe mine fosta era sa ma omoare cu cutitul happy
bag ceva in ele de femei, sa duca la munca de capsuni.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Ce nebun ești man rolling on the floor

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu,d-asta bag frica-n aia care nu ma cunosc si ma acuza ca-s nebun sau mai stiu si eu n-am nimic, sunt pe caterinca ca-s ciorogarlan si nu marlan happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Lumea judeca după aparente, după coperta. Eu zic sa nu mai bagi imn seama, sa ii ignori.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Sa judece da-i in mortii lor, mi se rupe.aici e amuzamentul secolului happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Așa-s unii prosti din prima zi.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Mare dreptate ai ba, esti baiat stii ce vorbesti si ce vrei de la viata, ma inclin in fata ta.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Dar nici nu am zis nimic interesant rolling on the floor

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Asta e happy