| Constantinescu_ValenTin_1998 a întrebat:

soției mele i-a fost efectuată o biopsie renala, i-a fost zis de către doctori sa astepte 2 săptămâni și sa revina la viata normală, au trecut 2 săptămâni și câteva zile si si-a revenit la viata normală după, efectuarea unor treburi prin casă a inceput sa o doară locul unde a făcut biopsia, este vreo complicație? Sau trebuie iar sa astepte pana ii trece durerea, din cate am vazut, nu prezintă cauze, doar durere. Orice raspuns o sa imi fie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu cred că ar trebui să aștepte până îi trece durerea, dacă durerea ei este actual insuportabilă.
Îi recomand să se odihnească puțin (până-i trece) și să nu facă mult efort, poate își va reveni.
Dacă stă de exemplu o săptămână fără să-și revină, vă recomand să mai vizitați doctorul pentru o eventuală consultație și/sau un tratament care să amelioreze.

| DanielDanny a răspuns:

Sună sau mergi la clinica / medic unde ați fost și întrebă!