| Florena22 a întrebat:

stie cineva cat timp este normal sa ai dureri dupa o operatie de piatra la fiere? Eu sunt operata de o luna jumate si inca mai am dureri sub coasta cam in aceeasi zona unde ma durea si inainte. Poate fi de la stres sau suparare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca dupa operatia de colecist raman durerile pe care le-ai avut inainte, puse pe seama calculilor biliari, poate exista o tulburare functionala la nivelul cailor biliare ori a aparut o alta boala gastrointestinala. Pentru a te edifica, trebuie sa faci investigatii complexe.
Sanatate!

| Gexu a răspuns:

Nu cred ca durerile trebuie sa persiste atat de mult totusi o luna si jumatate este o perioada destul me lunga.