| Ursuletuuuuuu a întrebat:

Buna happy acum o luna am fost operata de apendicita.A fost ok nu am avut dureri foarte mari. dupa o saptamana de la operatie mi-am scos atele! A fost ok si atunci.dar in ultimele doua zile am avut dureri in zona operatiei, greturi, stare de voma. si dureri de cap...E ca o senzatie de balonare oarecum, dar cu dureri mai mari ...despre ce ar putea fi vorba? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Probabil te-ai miscat in timpul anesteziei. Nu intotdeauna apare durerea de cap imediat dupa operatie. Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor

| Ursuletuuuuuu explică (pentru DLeonard):

Durerile de cap au continuat o saptamana dupa operatie.dar doctorul mi.a dat niste pastile cu cofeina care mai calma cat de cat..acum vad c au aparut iar.:p

| DLeonard a răspuns (pentru Ursuletuuuuuu):

Si nu o sa dispara prea curand.Bea exact ce ti-a zis doctorul, cafea, dar pe langa ea incearca si niste coniac!
P.S: vorbesc la modul cel mai serios.

| razvangabriel96 a răspuns:

E normal sa te doara si eu m-am operat acum 2 luni aproape e o taietura incearca sa nu faci miscari bruste si ai avut scaun? poate de aceea esti balonata.

| Ursuletuuuuuu explică (pentru razvangabriel96):

Am avut scaunthinking dar cu greu! happy

| Symonela a răspuns:

Daca esti cu menstruatie, poate sa te doara si sa ai starile deoarece esti proaspat operata.Nu esti in perioada aia? Du-te la medic nu sta asa.Dar si asa daca vezi ca nu cedeaza apeleaza la medicul care ti-a facut interventia.Multa sanatate sa ai