| Killerobmmmm a întrebat:

Sunt foarte speriat, inainte cu doua trei zile de revelion am observat ca vad dublu, ma uitam sa subtitrarea de la calculator si o vedeam dubla, dupa m.am uitat la degetele de la picioare pe un covor rosu si am vazut toate degetele cu 1 cm mai sus transparente si cu tot cu unghie! Problemea e ca nu ma afecteaza asa rau, dar de la distanta nu mai vad asa bine, vad sub forma de halou si sus si jos si.n stanga si.n drepta depinde unde focusez, sunt foarte speriat sunt un copil de 16 ani cu foarte multe probleme medicale, am fost diagnosticat cu o bronshita astmatiforma la nastere faceam crize toata primavara si iarna, la 11 ani parintii m.au dus la inot si am reusit sa scap de aceasta problema! Cand conduc imi pierd putin vederea, vara asta am fost la condus pe camp nu pe strada si ma uitam atent dupa gropi, si cand am iesit din masina nu mai vedeam la distanta, cand se lasa seara e mai greu cu vederea, am fost la un cabinet oftarmologic cu cobtrol la fund de ochi si mai multe chesti si nimic, cand ma uit printr.o gaurica mica dispare aceasta problema, vad cu ambii ochi dublu, mai mult culorile de gen alb pe negru, nu stiu ce sa fac, am facut 1luna doua tratament cu ventolin flexotide si singulair precizez ca am folosit si olynt pana de revelion! Multumesc anticipat! Eu si fratele meu avem pupilele dilatate, nascuti prematuri la lumina se strang, nu tragem iarba sau alte droguri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru investigatii medicale!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimba oftalmologul. pana la urma va fi un medic care ii va da de cap