| stochici a întrebat:

Am un baietel de 5 ani care are probleme cu raceala cam des si face la raceala sindrom bronho-obstructiv si insuficienta respiratorie.La fiecare raceala Ii administram antibiotice pe cale orala si aerosol cu FLEXOTIDE si am urmat cu SINGULAIR 1 an de zile. Ce este mai bun de facut vacinul antigripal sau cure cu BRONHVAXON?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora, mierea contine un alergen puternic si in cazul copilului nu este indicata pentru ca are crize de insuficienta respiratorie si ii poate inchide bronhiile si mai mult.mamelor dragi, sunt cazuri foarte delicate in care nu iti poti asuma responsabilitatea unui tratament aiurea, mai ales in cazul unei insuficiente respiratorii.eu cred ca nu este vorba numai de "raceala"mergi cu el la doctor pentru tratament corespunzator.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du copilul la pediatru, la varsta lui nu-l tratezi dupa ureche sau dupa net.

| dima_5000 a răspuns:

Cu medicamente niciodata nu te lecuiesti normal.
cel mai bine e sa calesti baiatul-dus cu apa rece, plimbari in aer liber, sport, etc.