Întrebare recomandată | Moldovan_Luci_1968 a întrebat:

Bună ziua, sunt o persoana cu paraplegic ca urmare a unei fracturi de coloana L1, va rog sa îmi spuneți ce poate ajuta la îmbunătățirea circulației sanguine în picioare și a circulației periferice.
Va mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Masaj, exercitii, unele medicamente, alimentatie buna, renuntarea la fumat.

| monologpeblog a răspuns:

Cereti trimitere de la medicul de familie si mergeti la kinetoterapie. Cred ca un kinetoterapeut va poate ajuta aratandu-va exercitiile potrivite.

| Nilatak_Katalin_1999 a răspuns:

Cîte 50 de grame de coniac in fiecare seară și eliminați bananele din mincare