| c0ntsimplu a întrebat:

Buna ziua TPU!
As vrea sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez sa imi indrept dintii.
Am 19 ani si din cate stiu e cam tarziu, dar ce sa-i faci nu toti au parinti care sa le ofere pe tava copiilor tot ceea ce vorwinking.
Am strunga, un dinte fiind mai in fata iar celalalt putin in spate.Pe partea de jos am de asemenea un dinte stramb si putin in spate, chiar in mijloc sad.
Bugetul meu este de 1000 de euro, am muncit si vreau sa am dinti frumosi!
Propuneti-mi un aparat dentar Fix care sa fie mai putin vizibil, dar eficientwinking.
Va las o poza sa imi inspectati cavitatea bucalahee hee).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 30 ani e prea tarziu pentru aparat dentar si nu noi iti propunem aparatul ci medicul dentist dupa un control

| Justme111 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la stomatolog.El iti spune cel mai bine toate detaliile.Noi nu iti putem spune ce aparat iti trebuie.