| spaimaspaima a întrebat:

Buna ziua TPU! Cat poate dura o nevralgie intercostala? La mine e a doua luna. Apropo revin cu noutati azi merg la medic sa vad ce zice! raspundeti doar cine stie va rog mi-o mancat toti nervi nevralgia asta nu ma lasa sa imi continui antrenamentele!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Du-te sa faci o radiografie.ai coastele fisurate sau rupte...bafta!

| AlexandruHS a răspuns:

Salut.
Nevralgia intercostala este o conditie medicala dureroasa rara, care implica nervii intercostali ce alimenteaza muschii dintre coaste. Pacientii cu nevralgie intercostala, experimenteaza dureri in jurul cutiei toracice.

Durerea este de obicei intermitenta si spasmodica. Intensitatea poate varia in functie de diferiti factori. Conditia este tratata de medicul neurolog.
Mergi la un specialist care sa te ajute.
Iti urez noroc si sanatate.

| spaimaspaima explică (pentru AlexandruHS):

Multumesc mult Alex. Azi am fost la Dr. familie si mi-o facut trimitere neurologie sa fac un RMN sa vada exact ce am poate am ceva la coloana. tin se mentionez ma antrenam in fiecare zi luni - sambata cate 2 ore. da nu cu greutati, ci cu propria greutate am 16 ani big grin sper sa ma fac bine sa nu fie ceva grav si sa pot sa continui visul

| AlexandruHS a răspuns (pentru spaimaspaima):

Cu placere!
Nimic in viata nu este mai important decat un vis pe care il avem cu totii. Si crede-ma daca iti doresti poti reusi, in asa fel incat sa treci peste orice obstacol.
Fi fara grija. Nu e ceva grav.
Sper sa te insanatosesti.

| spaimaspaima explică (pentru AlexandruHS):

Multumesc mult pentru incurajări chit ca esti un simplu membru TPU imi dai foarte multa incredere si eu tie si celor dragi sanatate multa! daca ai sanatate le faci pe toate! Numa bine tongue