| spaimaspaima a întrebat:

Buna ziua TPU! Este posibil sa iti ingreuneze respiratia nevralgia intercostala sau e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Dupa 3 luni n-ai sa mai simti nimic. Ideal e ca in perioada de vindecare e sa raspiri adanc si sa faci miscari ample, chiar daca doare.

3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Da, e posibil.
Nu ti-ai rupt vreo coasta in ultima vreme? Alea dor, dar se vindeca de la sine... in 1-3 luni.

| spaimaspaima explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Am facut radiografie la plamani si nu se vede nici o coasta rupta la mine is vreo 2 luni cat crezi ca ar mai putea dura? De cateva zile nu mai ma doare deloc doar cand ma misc in anumite pozitii si apas pe stern si coaste

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru spaimaspaima):

Dupa 3 luni n-ai sa mai simti nimic. Ideal e ca in perioada de vindecare e sa raspiri adanc si sa faci miscari ample, chiar daca doare.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Poate fi de la parioada da crestere. Ti-a crescur seminificativ cutia toracica in ultima vreme. Practic te doare pleura pulmonara. NU e nimic serios, dar este in general deranjant.