| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Mama mea sufera de o boala(cred ca hepatita insa nu sunt sigur care)...Are urmatoarele simptome:ingalbenirea ochilior,oboseli,ameteli,culoare inchisa la urina, a inceput sa ii creasca burta(zici ca e insarcinata)... puteti sa-mi spuneti ce are si cum se poate trata boala respectiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Simptomatologia pe care o are mama ta este una foarte proasta. Poate indica, asa cum ai banuit si tu, o posibila hepatita. Daca este hepatita trebuie tratata de URGENTA! Doar un medic poate confirma sau infirma acest diagnostic dupa ce ii face mamei tale cateva analize. Iti recomand sa mergi de urgenta la un medic cu mama ta! Multa sanatate!

| Zazy a răspuns:

E o problemă serioasă care necesită un consult specializat. Noi, de pe TPU, nu te putem ajuta, căci nu suntem doctori. Duceţi vă cât mai repede la doctor, poate această boală se poate trata. Sper ca mama ta să se facă bine şi să nu fie grav!

| Kenwill a răspuns:

Sa se duca la un doctor.