| Username272 a întrebat:

Buna ziua TPU, nu știți cât e valabil un bilet de trimitere la medic ( Urologie )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

30 zile. Daca este fara plata (bilet din acela colorat) il poti depune si mergi cand te programeaza ei. Acum cred ca nu mai au bani pna in ianuarie februarie. Daca este din cel cu scris negru pe fond alb, te poti duce oricand pentru ca oricum platesti analizele. Deci alea n-au termen de valabilitate.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Mai nou este valabil 90 de zile.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu, pana la sfârșitul lunii. Daca este vorba despre analize, acestea se fac gratuit in primele zile ale fiecărei luni sau daca te internezi in spital.Pentru informații mai precise întreabă medicul de familie.