| mFlavius a întrebat:

Buna ziua TPU.

Poate dauna consumul excesiv de ceai verde? Beau 3-4 cani pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Din cauza cofeinei prezente in ceaiul verde se pot instala :batai neregulate ale inimii, insomnie, ameteli, diaree, varsaturi, dureri de cap, pierderea poftei de mancare, anxietate, atacuri de panica, boli renale sau dureri de stomac.Cunosc pe cineva care obisnuia sa bea 1l de ceai verde pe zi si nu stia de ce face edeme generalizate( acumula apa in tesuturi, popular spus"se umfla").

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumul execesiv de ceai poate duce la acufene.
Se fac cure de 2-4 săptămâni cu pauză de 1-2 luni.
Pa, pa.

| papyterier a răspuns:

Nu, nu dauneaza doar sa nu bei in exces ca o sa iti vina inapoi. Funda?

| luri a răspuns:

Pai din cate stiu e doar chestia ca s-ar putea sa ai niste probleme cu somnul. la mine asa a fost! acum nu prea pot sa mai beau are un gust offf... laughing dar il beau asa ca mai arde grasimilewinking