| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate cani de ceai verde e ok sa beau zilnic? Fara sa-mi fie rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Maxim doua cani! Ceaiul verde are un efect puternic energizant, adeseori oamenii il inlocuiesc cu cafeaua.

| mariazet45 a răspuns:

Pt inceput poti bea 2 cani pe zi dar facute mai slabe. Eu pun 2 plicuri de ceai intr-un ibric de 1 litru si mai pun si cateva felii de lamaie. Beau toata ziua din el, este si gustos si nu cred sa faca rau pentru ca e consumat ca si lichid. Dar asta dupa ce vreo 2 saptamani am baut doar o cana si apoi doua.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

1-2 canii.Nush daca poate sa iti faca cine stie ce rau dar ca orice alt ceva in exces dauneaza.happy

| adina68 a răspuns:

Daca ai probleme cu hipertensiunea trebuie sa eviti ceaiul verde.

| simpluEu. a răspuns:

Cred ca de la 3 in sus...nu ar strica una dimineata una dupa-amiaza si una seara...parerea meabig grin

| DeeDee_1261 a răspuns:

Ceaiul nu ati face niciodata rau. dar treuie sa bei suficient pe zi.Nu trebuie sa bei mai mult de 1 litru pe zi pentru ca ati poate aduce dureri de burtahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Experimenteaza si tu, bea-bea si cand vezi ca ti-e rau tragi linie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dar ce faci? Ești la cură de slăbire?
Este suficient 2 căni.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam cate cani de ceai verde e ok sa beau zilnic?