| DeeaLove4 a întrebat:

Funda! Hei TPU am si eu o intrebare:d..de la un timp de vreo 2 zile beau ceai verde(3 cani)pe zi. Eu am 14 anisadCredeti ca poate sa ma afecteze cu ceva? Mentionez ca eu il consum pentru ca imi place!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu te poate afecta in vreun fel negativ daca il bei, dimpotriva, insa incearca sa te limitezi la o cana, maxim doua pe zi, fiindca acesti tip de ceai contine cafeina (o treime din cat contine cafeaua) si nu este indicat sa consumi prea mult. Uite aici mai multe: http://www.sfatulmedicului.ro/......verde_9453

3 răspunsuri:
| andreea25_8864 a răspuns:

Ceaiul verde e pentru ca esti constipat nu e sa il bei de placere. Eu zic sa nu mai bei pentru ca cu timpul te poate afecta la organism.

| deeeeeeeea a răspuns:

Foarte bine ca il bei! eu as vrea sa beau atat...am citit pe net ca este destul de sanatos si bun aproape pentru orice, mai ales pentru slabit daca vrei

| Dana211 a răspuns:

Ceaiul verde are efect laxativ si plus de asta orice tip de ceai, la fel ca si cafeaua contine o substanta care daundeaza organismului deci nu e recomadat sa bei atat de mult indiferent de care e.