| shummyalberto a întrebat:

Buna ziua TPU tatal meu are de 2 luni in coace hernie ombilicala dar nu vrea sa se trateze pentru ca nu are timp si m-am gandit sa intreb daca exista vreun tratament babesc care sa fie usor de facut pentru tratare si sa nu necesite multi bani ori ziceti-mi cat ar costa operatia va rau ajutati-ma nu vreau sa i se faca incurcare de mate pentru e sofer si nu vreau sa pateasca ceva la volan si sa fie si pe camp unde nu-i nici un spital multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdanfree14 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar racuri babesti nu exista ci doar interventie chirurgicala pai cam 5 milioane sau 4 milioane dar ar fi bine sa dai 350 lei la doctor si 100lei la anestezist sau sa dai cum vrei dar sa dai si la anestezist...si urgent la spital eu am avut o hernie inghinala si m-am operat si am stat in camera cu o doamna care era operata de hernie ombilicala ...si mi-a spus ca daca ti se face incurcatura de mate nu are ce sa-i fac altceva decat sai taie din intestin si daca i se incurca matele va putea intra intr-un fel de coma intre 2-4 zile II UREZ O INSANATOSIRE GRABNICA SI SPER SA REUSEASCA SA TREACA PESTE ACEASTA PROBLEMA SI SPUNEI SA LASE MUNCA SI SA SE GANDEASCA SI LA BINELE LUIwinking BAFTA!

2 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Singura solutie, este operatia

| nextlevel999 a răspuns:

Nu exista leacuri babesti, doar interventie chirurgicala