| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Tatal meu are o problema cu dpatele si nu vrea sa se duca la control din cauza situatiei financiare, inainte il durea doar mijlocul, dupa ii amortea piciorul stang si mana dreapta, mai nou acum ii amorteste si piciorul drept. Nu prea poate sa doarma, in dimineata asta nu isi gasea locu, nu putea sa stea nici pe scoun si in picioare sad. Ce parere aveti? ce ar putea sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Problemele acestea nu se rezolva asa din 2 cuvinte din ceea ce spui tu poate fi inceputul la ceva mai grav.ce pot spune e ca trebuie un examen de specialitate

ACESTE simptome sunt de obicei inceputul unor probleme FOARTE grave care pot duce la PARALIZIE sau PAREZA

NU vreau ca sa te sperii dar consultul medicului este OBLIGATORIU

| laura81 a răspuns:

Trebuie sa mearga la medicul de familie, iar de acolo va primi trimiteri catre medici specialisti. Ce descrii tu poate fi destul de grav, astfel, vizita la medic este obligatorie.
Sunt destui medici care isi fac meseria chiar daca nu primesc "atentii", deci, daca este asigurat (lucreaza sau este pensionar, somer, etc) sa mearga urgent la medicul de familie.