| georgianaaaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua tutror >: pana in luna noiembrie (peste 10 luni), as vrea sa cresc... cam 10-15 cm. ACUM cateva detalii picante big grin : -sunt fata, 13 ani, nu mi-a venit rolling eyes... asa. si asta mi-am dori. sa cresc 10-15 cm in 10 luni. de preferabil niste exercitii, ceva de mancat (eu NU manac la fast-food). si ce mai credeti ca e necesar pentru crestere. (sport.nu. nu avem ceva de basket, volei, inot) straight face Multumesc! funda+voturi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| deedeetzi a răspuns:

Pai, daca zici ca ai 13 ani, nu trebuie sa faci mare branza thinking Mai ales daca trebuie sa iti vina.Vei creste oricum...cu toate ca 15 cm e cam mult. big grin 10 cred ca poti...eu la 13 ani aveam 1.55 maxim, acum am 16 si am 1.72, dar sunt asa de la 15.Sii ai grija sa stai dreapta! Ti se poate deforma coloana, mai ales daca vei creste brusc.
Succes!

| sebiku a răspuns:

Nu te grabi Georgi.
Vei creste pana la 18 anisori :*

| MarcoXD a răspuns:

Acum ai 20 de ani corect?