Întrebare recomandată | Symonela a întrebat:

Buna ziua tuturor! De ceva timp ma confrunt cu o problema medicala si sper sa ma puteti ajuata cu niste sfaturi asa cum de altfel le-am gasit mereu aici.Aseara am avut o durere puternica intre omoplati ce radiaza si in fata la ficat si stomac ascociate cu stari de voma durere puternica in piept nu putem sa vorbesc si sa respir prea bine, transpirati reci si dupa o triada injectabila nu m-a lasat.Nu stiu ce colica putea sa fie sau poate altceva.De colecist am fost operata in urma cu 8 ani, si aceasta criza sau colica ce o fi mi se intampla cam o data la 2 3 luni dar aseara a fost mai puternica si de lunga durata.De obicei cedeaza in cateva minute.Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Nu as dori sa te sperii dar sfatul me e sa mergi cat mai repede la medic! durerea intre omoplati si transpiratiile reci nu sunt un semn prea bun ...ca sa nu mai spun de durerea in piept! daca citesti raspunsul meu in timp util mai ai timp sa te vada medicul de familie azi daca nu mergi chiar si la un alt medic! posibil PRE_INFARCT!

| Symonela explică (pentru michael5813):

Multumesc foarte mult. Aveai perfecta dreptate.Te salut cu mult respect.

6 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Darga mea symonela... din pacate trebuie sa recunosc ca e una din acele dati cand imi doream sa nu am dreptate! dar totodata ma bucur ca mi-ai ascultat sfatul si ti-am putut fi de ajutor! multa sanatate iti doresc din tot sufletul!

| catthshshshs a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic, doar el poate rezolva problema.

| Symonela explică (pentru catthshshshs):

Multumesc catty. :*

| Eookatha a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un medic, doar el iti poate spune cu exactitate care sunt cauzele problemei tale si iti poate recomanda ceva contra durerii. In cel mai rau caz poate fi vorba si despre altceva, nu ezita sa mergi la doctor. Asa cu siguranta vei afla ce ai si vei primi sfaturi pentru rezolvarea problemei tale! happy

| Symonela explică (pentru Eookatha):

Mersi draga mea mersi mult