| elenusi a întrebat:

Buna ziua tuturor, sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie astenospermie marcata. Spermograma a fost facuta la clinica Med Life in care sincer nu am atata incredere. Am citit mai multe mesaje postate de persoane care vor sa-i ajute pe cei care se confrunta cu probleme de infertilitate, ca suplimentul alimentar PROXEED PLUS chiar face minuni. Mai exista persoane care au luat acest medicament si a dat rezultate? Sau care au facut spermograma la Med Life? Dr. ginecolog ne-a spus ca singura noastra sansa este FIV dar noi nu ne dam batuti. Va multumesc mult si sa nu va pierdeti speranta si CREDINTA IN DUMNEZEU.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu m-am confruntat cu probleme de aceasta natura dar, imi permit cateva sfaturi : * o spermograma cu asemenea anatema se repeta! --- daca rezultatul este acelasi sunt necesare si alte explorari( de ex. endocrinologice cu scopul de a afla daca problema. de infertilitate cauzata de o afectiune la nivelul testiculilor sau la nivelul glandei hipofize
---un nivel mic al testosteronului plasmatic poate fi cauza numarului mic de spermatozoizi determinat prin spermograma)
* Produse gen "Proxeed Plus ",'"Potent Power","Maca" si altele cate or mai fi nu sunt miraculoase! --- nu-ti arunca banii pe ele ci, numai in cazul in care medicul specialist recomanda! Numai bine si cat de curand un bebeu sanatos!