| Jigokunokishi a întrebat:

Uneori am senzatia ca in campul vizual apar niste pete albastre ceva gen pe o portiune mai mica care nu dureza mult si dispar. Sau daca ma uit atent la ceva apar pete in culoarea dominanta a obiectului la care sunt atent. Si imi simt ochii obositi deseori.Ce sa insemne asta? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, în cazul tău, este vorba despre "Miodezopsii" ( tulburări vitreene ) - vezi detalii la linkul :
http://www.romedic.ro/miodezopsiile

http://www.amaoptimex.ro/......-vitreene/

Este necesar un control la medicul specialist oftalmolog!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Oftalmologie.

Toate cele bune.

| stefanvladvlad a răspuns:

Petele albastre sau verzi apar oricui
de exemplu cand ma uit la soare apoi la un obiect apar ele eu cred ca e normal si daca sunt ochii obositi eu iti recomand sa dormi mai mult!