| anonim_4396 a întrebat:

va deranjez cu o problema urgenta! sunt insarcinata in 24 de saptamani si de vreo 3 saptamani au inceput sa-mi apara niste bubite mai intai pe burta care s-au extins apoi peste tot inclusiv pe palme si talpi. apar bubite mici si rosii care cresc de marimea unui banut si se umplu cu lichid. si nu dispar imi apar in fiecare zi altele noi fara sa treaca cele vechi. ma mananca ingrozitor tot timpul. am luat tratament de la dermatolog cu fucicort si lotiune cu calamina pentru mancarimi si antihistaminic si nu am nici o ameliorare. va vog sa-mi raspundeti ce analize sa fac si daca nu afecteaza bebelusul. va multumesc si astept raspunsul cat mai curand.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te urgent la alt dermatolog si iti va face o biopsie din leziunile respective. Nu are rost sa iei tratament dupa ureche, tinand cont ca esti insarcinata. E mai bine sa te dai cu ceva impotriva mancarimilor si sa astepti rezultatul biopsiei pentru tratament.

| eni a răspuns:

Dupa simptome oare nu e rubeola? medicul de familie ce ti-a zis? Sper sa nu fie, ca atunci nu e bine.Insanatosire grabnica, si nu lua medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie oare herpes? Mergi la medic de urgenta.

| ketty a răspuns:

Pai... poate ai varsat de vant...ai avut cand erai mik?