| gfdessjtyrd76 a întrebat:

Sunt insarcinata in 37 de saptamani si am mancarimi de piele(inclusiv talpi si palme)medicul nu mi-a dat nimic ca a zis ca e normal, toate analizele sunt bune si nu am nici bubite. ce asi putea sa fac sa scap de nenorocitele astea de mancarimi din cauza carora nu pot dormi noaptea. am incercat toate cremele care miau venit in cap dar nimic nu ma ajuta. AJUTOR

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| christabell a răspuns:

Pielea te mananca pentru ca se intinde, o sa-ti treaca dupa ce vei naste.

| lenyia a răspuns:

Incearca crema doina(este romaneasca cei drept...)sper sa dea rezultate....in aceasta perioada(n.r.-sarcina)pielea se dilata si ai nevoie de multa hidratare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu folosi nimic fara avizul medicului, pentru ca poate dauna copilului. Cel mult merge din cand in cand un pic de spirt, pudra mentolata sau daca intrebi la farmacie poate iti recomanda ceva crema mentolata. Mai un pic si se termina calvarulwinking