| Marrianna a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca ma confrunt cu o problema destul de grava, ce ma alarmeaza... De 4 zile aprox. mi-a aparut o buba in nas, dupa care s-a dezvoltat. Adica, acum a ineput sa arate precum arata herpesul la gura si este extrem de dureros. Ce poate fi? Exista herpes in nas? Sau este altceva? Mai nou, azi dimineata am observat ca aceasta buba parca se tot mareste si se intinde. Am si nara stanga rau umflata, caci acolo am aceasta buba, atat de umflata incat parca nu mai pot respira pe acea nara... si din cauza ca buba aceea este mare. Arata exact ca un herpes, prima data crezand ca este un cos, dar nu este asa. Ce poate fi? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna Mariana! Poate ai un coș de la praf, murdarie mîini murdare, etc, ce vârstă ai tu? Multumesc. Mergi sa te vada medicul de familie.

| Marrianna explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ms frumos pentru raspuns! Eu am 21 ani. Eu asa am crezut inainte ca este vb despre un cos, dar mi se pare ciudat faptul ca este mult prea mare pentru a fi un cos. Este ceva mare care a prins coaja, ma mananca extrem de mult, acolo nu ating pentru ca nu este igienic si oricum ma doare f tare. Voi merge si la medicul de familie...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marrianna):

Multi înainte(la anii tăi mă refer) iar daca te mănincă acea bubă pe care o ai, se poate si din cauză ca se vindecă, durerea se explică din cauza zonei in care este amplasată acea bubă, te deranjează rău cind respiri cind suflii nasul, de unde esti? Si daca mi m ai permiti o intrebare, tu esti in poză? Multumesc mult, era doar o simplă curiozitate. Multă sănătate.

Răspuns utilizator avertizat