| BuBuLyNa a întrebat:

Ai o buba la gura(herpes), ce sa fac? Cu ce sa ma dau?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Tin minte o faza din copilarie... day dreaming
Era unu, avea herpes, il ustura si l-a pus tac-su sa linga gardul ca cica ii trece, ne cracanam de ras pe acolo rolling on the floor

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu te da cu pasta de dinti, o sa arate groaznic pe urma, du-te la farmacie, iar farmacista iti va da ceea ce crede ea de cuviita.

| Ana a răspuns:

Cand esti acasa pune pasta d dinti p herpes big grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Euvirox sau Aciclovir. Sunt unguente speciale pentru herpes. Eu am folosit Euvirox si am fost foarte multumita.

| want2bMajestic a răspuns:

Aciclovirwinking il aplici cand simti ca iti iese si l.ai stopatlaughingil iubesc:Xlaughing

| Barajag a răspuns:

Cel mai bun unguent este Aciclovirhappy

| Roby67 a răspuns:

Este la farmacie o crema foarte buna care, din pacate ajuta foarte bine numai la inceput-ul herpes-ului. Se numeste Aciclovir-ratiofarm. Daca este mai mare este un plasture. Din pacate nu stiu cum se numeste.

| madalinutza a răspuns:

Cu pasta de dintzii sau cu albastru de metilbig grin

| Dj Boalca a răspuns:

Herpesstop

Răspuns utilizator avertizat
| dtte a răspuns:

Parerea mea, Zovirax! Si eu ma confruntam destul de des cu herpes bucal! Am incercat pasta de dinti, Aciclovir, bicarbonat de sodiu, Compeed etc! Zovirax-ul il gasesti in farmacii, este un tub foarte mic si costa in jur de 25lei!

| Fun@Work a răspuns:

Incearca Zovirax

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aciclovir unguent si 5 zile Aciclovir tablete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am in acest moment o buba care imi arde buza, ieri am fost la o fata la ziua ei si de atunci imi incepe sa se faca foarte mare

| cacata pe ea a răspuns:

Ai putea incerca si plasturii antiherpetici "Compeed" e in jur de 3 lei bucata in farmacie. mie mi-a fost de folos sper sati foloseasca si tie. succes!