| cineva666 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi recomandați un șampon bun. Imi cade părul foarte tare si am mătreață! Am scapat de măreață pentru o perioada scurta cu ajutorul samponului head&shoulders clinically proven solutions... profesional anti-dandruff dar asta este mai mult ca un tratament(doar cu el am reusit sa scap). Dupa ce l-am consumat pe cel mentionat mai inainte m-am dat pe head&shoulders anti-dandruff 2 in 1 classic clean si iar m-am umplut de măreață si imi cade părul foarte tare. Nu stiu ce sampon sa mai folosesc(nu sunt in Romania)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Avon. Nu am nimic cu ei, nu le fac reclamă.
Încearcă.

| Panamax a răspuns:

Apa conteaza mai mult decat samponul, si conteaza si de cate ori maltratezi parul pe saptamana cu sampoane pline de chimicale, apa cu clor cu calcar si alte nazdravanii.
Daca esti si stresata pica si degeaba.

| cineva666 explică (pentru Panamax):

La chestia cu apa m-am gândit si eu. Si cand eram in tara aveam problema asta dar parca nici chiar asa... de cand sunt aici am tot avut problema asta si m-a ajutat doar un singur sampon. Probabil ca si stresul isi spune cuvantul dar totusi nu stiu ce sampon sa mai folosesc ☹

| cineva666 explică (pentru Panamax):

Parul mi se îngrașă destul de des mai ales că la muncă stau cu șapcă pe cap... înainte eram nevoită sa-l spăl de vreo 3 ori pe saptamana dar acum il spăl de 2 ori dar sunt nevoită sa-l dau si cu sapon uscat din cand in cand chiar dacă stiu ca nu este ok

| Dana2103 a răspuns:

Seboderm cu ketoconazol 2%
Tratezi matreata si nu mai cade parul

| cineva666 explică (pentru sadrian46):

Multumesc. Am incercat sampon de la ei acum ceva timp si nu m-am împăcat cu el. Oricum nu stau în tara si mi-ar fi mai comod sa mi se recomande ceva ce pot sa gasesc in magazinele de pe aici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru cineva666):

Unde este acel -de pe aici- al tău?

| cineva666 explică (pentru sadrian46):

Anglia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru cineva666):

Atunci așa. Petrol lampant. pui pe o vată și frecționezi părul cu ea și pielea capului. Lași o jumătate de oră. Apoi te speli cu săpun cu sulf. Rețetă de pe vremea bunicii mele, valabilă și în Anglia.