| luminitaa a întrebat:

va rog sa-mi spune-ti cum se numesc antibioticele naturale si sub ce denumire le-as putea gasi in italia.Ma confrunt cu o raceala de 3 saptamani si as vrea sa incerc cele naturale. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Usturoi, hrean, ceapa, ghimbir, ridiche neagra, propolis sau uleiuri volatile de brad, lavanda, busuioc, cimbru, menta, eucalipt, lamaie. Toate aceste fructe si legume sunt considerate antibiotice naturale, care inlatura primele simptome ale racelii, te ajuta sa distrugi virusii si, in acelasi timp, sa-ti intaresti organismul. Ardeiul iute este unul dintre cele mai rapide remedii impotriva guturaiului, tusei si a durerilor in gat, gratie capsaicinei, o substanta cu proprietati analgezice si antiinflamatoare. In randul antibioticelor naturale mai intra si uleiurile volatile.
Argintul coloidal reprezintă cel mai puternic antibiotic natural. E cel mai eficient distrugător al bolilor, germenilor, viruşilor si fungilor cunoscut până acum. S-a descoperit că e atât un remediu, cât şi o metodă de prevenire a răcelii, gripei, infecţiilor şi fermentaţiilor datorate bacteriilor, fungilor sau viruşilor.
http://revistaplafar.ro/remedii-naturale/759/antibiotice-naturale.html
Sanatate!

| danutza_2917 a răspuns:

Http://aloeveraforever.ro/articole/intarirea-imunitatii se pot cumpara si acolo, daca vrei sa afli cum contactul e pe site