| Instagrama a întrebat:

Bunaa...am o intrebare la voi..azi mi a cazut un dinte...mi se misca si pana la urma l am scos sadam 23 de ani, altu nu mai crestelaughing aveti idee cat costa sa imi pun un dinte si doare >cumva?cam in cat timp mi l poate pune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Te anesteziaza, asa ca nu o sa simti mare lucru.
Depinde de dinte si din ce material vrei sa il faci, cu cate e mai in fata dintele si se vede trebuie din material mai scump si mai bun si costa mai mult. O sa te duci de mai multe ori pentru ca mai intai dentisti prefera sa omoare nervul ca sa nu te doara din cauza dintelui "strain". Preturile variata de la cabinet la cabinet si in functie de materia si locatia dintelui. Poate costa de la 4 la 8 milioane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare deoarece iti face anestezie locala, o sa faci 2-3 sedinte si nu stiu sa iti sigur cat te costa, poate vreo 5 milioane, mai intai iti i-a forma de la dintele natural, masura si dureaza vreo 2 saptamani