| printesagumita12 a întrebat:

Bunaa..de ceva timp îmi tot îndrept parul cu placa mai exact de cam un an, parca a devenit o dependentă sa am parul drept( eu îl am creț) și in ultimul timp, recent, am observat ca începe sa îmi cada parul destul de mult și intr-un timp rapid. Știți cumva ce as putea face? Daca exista măști sau tratamente de par? Eu legat de placa tot ce as putea face ar fi decât sa încerc sa o răresc, dar de renunțat nu pot fiindcă parul meu natural este foarte creț și umflat, sunt multe miștouri făcute despre el și nu mai vreau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul tau este complet ars din caza placii si a tratamentului dur la care la-i supus 1 an de zile.
In acest caz, singura solutie este FOARFECA!
Nici un tratament de pe fata pamantului nu poate invia ceva ce este mort. Degeaba incerci tratamente, iti spun 100% ca nu au cum funztiona pe un par deja ars, care sta ca matura.
Inca un sfat sanatos: arunca placa aia si nu mai pune asa ceva in cap, nicidata!