| alexalexaalexia a întrebat:

Bunaaa!
De ceva timp ma tot doare in partea dreapta jos.Cu picior cu tot.Am fost la medic si mi a spus ca am ceva la rinichi. Chiar si cu tratament nu mi a trecut si durerea era din ce in ce mai mare.Am fost la alt medic, mi-am facut toate analizele si am descoperit ca intre ovar si operatia de apendicita am un lichid. Insa de ieri durerea mi se pare ca se ridica in sus, de jos de la ovar ajunge pana sus, sub coaste.
Sa fie durerile de ovar si de la acel lichid atat apasatoare? Eu tot nu inteleg de ce durerea pleaca in sus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Acea durere radiaza cum se spune. asta inseamna ca tu nu poti specifica exact locul in care te doare! ideea este ca trebuie rezolvata problema deoarece nu este de neglijat dat fiind faptul ca e vorba de ovar. netratarea poate duce la mari neplaceri ca sa zic asa in viitor.

| wolder a răspuns:

Mergi la un doctor sau chiar la urgente si vezi ce ai