| anonim_4396 a întrebat:

Help.
Am 21 de ani si cam acum doi-trei ani,dupa lungi controale si toate cele, mi s-a spus ca am un lichid intre ovar si operatia de apendicita. Mi-au dat tratament si pana acum o saptamana nu am mai avut probleme. A inceput sa ma doara din nou si sunt umflata in locul acela. Si am impresia ca ma doare toata partea dreapta (am facut si o criza de fiere ), dar nu stiu daca durerea e de la fiere sau de la acel lichid. Am maine programare la doctor pentru o ecografie transvaginala, dar sunt panicata deoarece am citit pe net ca aceste pungi cu lichid ar fi (sau se dezvolta din cauza lor ) cancer...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Probabil ca tu ai citit despre ascite carcinomatoase. Nu cred ca se pune problema de asa ceva la 21 de ani. Din ce descrii pare sa fie acumulare de lichid in zona sacului Douglas, semn de infectie.