| Mirunaaa2 a întrebat:

Bunaaa, de ieri ma doare capul si ochii cand mă uit într-o parte, m-am pus sa dorm si dimineață la fel, sunt si pe ciclu a doua zi azi, dar nu stiu de la cee, va rog ajuuuutoooor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil ai racit, pentru durere de cap ia un nurofen, pentru durere de ochi mergi la oftalmolog sa te consulte pot fi mai multe cauze.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Pot fi mai multe cauze... Poate ai tras curent, adica ai dormit cu geamul deschis sau ai stat intr-un loc in care s-a produs curent.
Sau e de la stres / lipsa de somn. Sau ai avut vreo cazatura, lovitura?

Menstruatia nu are legatura cu situatia aceasta. Daca simti ca nu esti ok cauta o farmacie non stop daca exista in localitatea ta, daca nu, asteapta pana maine sa mergi la medicul de familie si daca ai sau poti cere cuiva o pastila pentru durerea de cap.