| SickLove09 a întrebat:

de 1 saptamana ma doare spatele si ieri a inceput sa ma doara si capul, dar nu am bagat de seama. Azi dimineata m-am trezit cu o stare de voma. Am fost racita jos acum vreo 2 saptamani si m-au durut ovarele rau si mi-a venit mai devreme insa nu am tratat aceasta raceala. Ce ar putea cauza aceste dureri si starea de voma? Mentionez ca de obicei dorm cu geamul deschis si ieri am fost la o terasa la care am mancat desi mie mi s-a parut ca mancarea a fost buna cine stie poate a fost ceva ce nu mi-a "picat" bine. Asi vrea sa imi dati cateva sfaturi macar sa imi fac o idee sau sa stiu cam de la ce ar putea fi. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ajna a răspuns:

Simptomele pe care ni le-ai enumerat, par a nu avea vreo relatie intre ele toate. Durerea de ovare si de spate probabil sunt cauzate de raceala iar durerea de cap poate fi un semn dinaintea starii de greata (cum zici tu, poate ti-a cazut ceva greu). Daca greta te deranjeaza si nu poti vomita, bea o limonada cu multa lamie fara zahar sau daca vrei sa vomiti, bea ceva amar, cum ar fi sare amara diluata in apa calduta su ceai de anghinare. Sanatate!