| osimplafataaaa a întrebat:

Buna, deci am nevoie de ajutor urgent, va rog, am plina fața de puncte negre si nu stiu cum sa scap. Am încercat o gramada de masti si degeaba. Va rog spuneti-mi cum sa scap de puncte negre natural acasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai incercat crema cu acid salicilic?
Te poate ajuta!

| gdsjdpUAS a răspuns:

Bună, eu am avut această problemă. Singura soluție e să le scoți, lași fata sa se calmeze și următoarea zi aplici peeling soluție de la ordinary(o data pe săptămâna ) și de foaia ori pe săptămâna masca cu acid salicilic … in rest ori de câte ori ai ocazia spală fata, mie îmi apar când o am uleioasă. Dacă simti ca se prea deshidratează pune o crema, dar nu pune mult, doar cantitatea egală cu mărimea unui bob de fasole, așa e corect ca sa nu încarci sa și apară iar …. Cam atât nu are rost sa investești in alte prostii pentru ca sincer chiar nu fac nimic, eu am încercat multe.
Sper sa re ajute. Sa ai fata mereu curată, când o simti uleioasă o cureți …