| Elene96 a întrebat:

Bunaaaaaaaa!
Am o intrebare pentru voi. daca am inceput sa iau anticonceptionale duminica, dupa pauza de 7 zile trebuie sa incep sa le iau tot duminica? Sau luni?
Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai început să le iei Duminica, le termini Sâmbăta, după care faci 7 zile de pauză - adică până în Sâmbăta următoare - apoi începi folia nouă tot DUMINICA ( adică în a 8-a zi ).

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Pai ia-o si tu logic :
Sa zicem ca ultima pastila o iei duminica.
prima zi de pauza: luni
a 2 a :marti
3 : miercuri
4 : joi
5 : vineri
6 : sambata
7 : DUMINICA
De urmatoarea folie o incepi LUNI! In a 8a zi.

| Capone93 a răspuns:

Dupa cate stiu eu cam avut o prietena care lua si ea tot duminca ar trebui totusi ar trebui mai bine sa intrebi un doctor de familie, parinti sau un medic happy