| cristina_9354 a întrebat:

am si eu o intrebare:am inceput sa iau anticonceptionale de 2 luni, urmeaza a3 si nu am inteles un lucru cand trebuie sa-mi vina in cele 7 zile de pauza sau dupa.multumes

4 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Pai pana acum cand ti'a venit? Menstruatia ar trebui sa vina in ziua in care faci pauza, adica in prima zi fara pastile. Si intr'adevar nu lua pastilele fara un consult. Medicul ti le prescrie pe cele care ti se potrivesc, iar daca le iei fara un consult, pot avea efecte adverse foarte grave! ai grija! >big grin

| VadTot a răspuns:

Scuza ma daca te simti aiurea ca iti raspund eu un baiat dar sunt curios daca anticonceptionalele le ai luat dupa sfatul medicului ginecolog s au asa dupa ureche. daca le ai luat asa dupa ureche sunt sanse mari sa le iei degeba si fara rost...asa ca mai gandeste-te la asta.inca odata mii de scuzee si sper ca cineva aici este medic ginecolog si te poate ajuta.laughingDar sfatul meu este sa consulti unul face te face Si nu doar pentru a ti prescrie anticonceptionale ci asa pur si simplu pentru un consult medical.chiar daca te simti bine si ai impresia ca nici nu este nevoie...

| flor_4630 a răspuns:

Ciclul trebuie sa-ti vina in cele 7 zile de pauza. urmand ca in a 8 -a zis sa incepi o noua folie indiferent daca nu ti s-a terminat ciclul

| mykydutza001 a răspuns:

Eu iau de aproape 2 ani anticonceptionalehappymenstruatia o sa iti vina in prima zi fara pastile sau cand ajungi la pastilele alea micihappyacu depinde de ce tip de anticonceptionale folosestihappy