| anonim_4396 a întrebat:

Bunica are pulsul slab 59, ce sa faca sa creasca? Ce sa ia? Daar tensiunea este buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa o enervezi, sa vezi ce ii creste!laughing
Este bine sa o duci la un medic specialist pentru a face mai multe investigatii si a-i prescrie tratamentul corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu intrebi chestii de astea pe TPU? Daca iti zice unu sa ii dai ceai de papadie ii dai?

| Empathizer a răspuns:

E un puls foarte bun la varsta ei, ce ai cu el? Nu are nevoie de niciun tratament.

| SMarius a răspuns:

laughing) spune-i sa inceapa sa stranga niste bani, sa va fie mai usor cand pleaca...scuze,nu m-am putut abtine

| Măduuțaa a răspuns:

Doamne Iarta-ma, ce ati patit oameni buni astazi? Va bate soarele in cap?

| Empathizer a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nu neaparat, dar gandesc cu celalalt... cap.

| Cristyan99 a răspuns:

Cea mai buna reteta ca sa creasca e sa-i dai un Redbull sa vezi ce bine o sa fie dupa laughing