| 96Love a întrebat:

Bunica mea sufera de metastază la plamani. Cine stie cat se poate trai cu această boală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Greu de spus, depinde de la om la om. Un vecin; tot la plămâni, în 2 luni a fost gata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Metastaza este deja cancer avansat.
Imi pare foarte rau, sa-ti dau vesti rele, dar zilelele bunicii tale sunt numarate, probabil fiind ultimul ei Craciun cu voi.
Eu l-am pierdut pe tata dupa 1 luna, de cand s-a declansat metastaza.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cunosc o persoana care a trăit cinci ani, timp in care a fost operat de doua ori si a făcut tratament cu citostatice.