| Reyskate99 a întrebat:

"bunicul meu"(nu e chiar bunicul meu dar nu asta conteaza) are melopatie vasculara si i-au aparut pe zona t4 pe maduva niste pete iar acum sangele nu mai poate alimenta nervii.ce tratamente ar fi bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Am aruncat si eu o privire pe net sa vad sigur ce-i asta, dar corect se cheama MIELOPATIE si-i o boala nasoala. Totusi, ar putea face niste masaje generale, reflexoterapie alaturi de tratamentul dat de medicii specialisti. NU conteaza daca este sau nu bunicutul tau, te rog sa fii mereu alaturi de el fiindca boala asta nu-i deloc placuta! Stii care-s cele mai bune tratamente pentru orice boala? Credinta, gandirea pozitiva, optimista, iubirea celor de langa noi si ajutorul pe care inca il mai putem oferi cand deja suntem bolnavi. Unii oameni bolnavi au un suflet atat de bun incat i-ai purta in buzunarul de la piept ca sa nu-i pierzi niciodata! Multa sanatate la bunicutul tau!