| Reyskate99 a întrebat:

Bunicul meu are ceva boala numita myelopathie vasculara si nu am gasit nimic pe google deci ma puteti ajuta cu ceva medicamente sau tratamente pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| m00n a răspuns:

Este o boala a batranetii care consta in compresia graduala a coloanei vertebrale (apasa pe nervi) si duce la simptome precum senzatia de greutate in picioare, dureri in brate si pierderea treptata a abilitatilor motorii fine, dar si o slaba coordonare atunci cand persoana se afla in mers.

| Reyskate99 explică (pentru m00n):

Si ceva tratamente?

| m00n a răspuns (pentru Reyskate99):

Chirurgical din nefericire, dar la varste inainte nu stiu daca se poate trata...mai multe detalii nu stiu.O sa vad poate mai agsesc si altceva si revin