| anonim_4396 a întrebat:

Ca o mica adaugare la intrebarea mea precedenta legata de scadearea in greutate inexplicabila.Am slabit cam 200-300 grame pe zi.A trecut cam o luna-2 si am slabit aproape 4 kg inexplicabil.Am mancat chiar mai mult si nu am facut sport mai deloc.Am mai si stagnat sau am mai pus pe mine dar din nou am slabit.Nu prezint nici un alt simptomlaughing ba chiar menstruatia e foarte ok.imi vine mereu in aceiasi zi.Nu ma doare nimic, nu am nimic! Ce sa fie? De ce slabesc fara sa fac nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Respiri prea mult

| Radu284 a răspuns:

200-300 de grame pe zi este complet normal, pentru ca depinde ce ai pe tine cand te cantaresti, cantitatea de lichid, mancare, fecale, etc. Daca ai slabit 4kg intr-o luna asta inseamna ca in medie ai slabit putin peste 100 grame pe zi.

Nu stiu daca asta este cazul tau, dar unele persoane au un metabolism mai ridicat. Si eu slabesc daca nu mananc cel putin 3000 calori si sa fac si un pic de efort fizic. Bineinteles, slabirile in greutate pot fi asociate cu diferite boli, daca ajungi la o greutate nesanatoasa pentru varsta si inaltimea ta, consulta un medic si fa-ti niste analize.