| GabrielStefan a întrebat:

Ca sa imi dea o trimitere la oftalmologie, trebuie sa mai intru in cabinetul medicului de familie sa ma consulte el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Logic stefan ca trebuie de unde ai vrea sa faci rost de trimitere happy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca nu vrei sa platesti, este indicat sa te duci la medicul de familie sa iti dea trimitere, asta in caz ca esti elev/student /salariat/pensionat si ai asigurare, daca vrei sa vezi un medic particular, nu iti trebuie trimitere si vei plati consultatia, e valabil si daca nu ai asigurare.
O zi frumoasa sa aihappy

| Raniia a răspuns:

Daca esti elev poti sa-ti iei biletul de trimitere de la medicul cabinetului scolar.Si la cabinetul scolar esti testat si primesti recomandare pentru oftalmolog daca este cazul.

| mona a răspuns:

Nu te consulta pentru ca nu el e specialistul, iti da doar trimiterea

| Azµre a răspuns:

Da!

| Andeuta a răspuns:

Dap trebuie sa treci pe la meducul de familie. Poti insa sa te duci fara trimitere la un control oftalmologic. Insa nu stiu daca in acest caz costurile vor fii mai ridicate

| danutyqwe a răspuns:

Desigur, pentru toti meducii specialisti ai nev de trimitere