| GabrielStefan a întrebat:

Salut, pot sa fac un test de glicemie direct la cabinetul medicului de familie? fara sa imi dea trimitere la nu stiu ce cabinet sa imi ia sange...etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Iti ia sange si iti face glicemia la analiza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dar este si de cumparat glucometru se numeste.
Poti face si la medic.
Te pup!

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Daca are medicul de familie un aparat special iti poate lua din deget direct la cabinet fara alte proceduri

| Denis_1041 a răspuns:

DA. Se poate face si asta.

| alexbestt a răspuns:

Da,se poate iti recolteaza o picatura de sange si asta este.Se face cu un aparat micut si nu e deloc dureros.