| Mogiojojo a întrebat:

Ca sa imi fac analizele de sange imi trebuie neaparat trimitere de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Analizele le poți face și direct fara bilet dar este cu plata.Ca să fie gratis, da, trebuie bilet de trimitere.Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu.
La o clinică privată nu ai nevoie de trimitere de la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie trimitere neaparat

| ℓαυяα a răspuns:

Nu. Cu trimiterea de la medic poți face analizele gratis. Dacă nu ai trimitere le poți face contra cost.

| SuNaM a răspuns:

Ca sa fie gratis, da!

| lilianaadelina a răspuns:

Daca vrei sa le faci pe gratis si cu programare la clinica privata da.dar daca le platesti(si le faci de ex a 2 zi) nu este nevoie!

| AnielAn a răspuns:

Trebuie sa suni la mai multe clinici si sa intrebi. In general da, daca vrei sa fie gratis dar sunt si clinici care nu vor trimitere. Sanatate!