| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa incep:
Sunt fata, am 15 ani 1.73 sau 1.74 inaltime (nu stiu exact) si 70 de kg. Stiu ca arat oribil, mi se si spune asta.
Problema e ca am inceput sa fac sport destul de mult (mers pe jos 10-15 km pe zi si exercitii fizice) si sa consum undeva pe la 1600-1700 de kcal pe zi (in medie).
Conform aplicatiei Samsung Health, eram in deficit de 500 de kcal pe zi (aproximativ). Mi se pare ciudat ca am inceput acum 4 luni si inca nu am slabit niciun kg.

Ce as putea face? Simt ca imi pierd increderea si imi e frica sa nu renunt,pentru ca, dupa 4 luni, singurul rezultat care a aparut e ca mi-a disparut celulita.

Ar fi posibil sa am acelasi nr de kg pentru ca am mai pus masa musculara, dar, in orice caz, nu se vede o diferenta fiarte mare.
Imi spune si mie cine ce ar trebui sa sa fac (va roooog mult).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Daca oglinda arata ca esti slaba, crede oglinda nu cantarul... Apropo cu o prezentare ca asta te-as lua de sotie..zau

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Eu iti recomand sa prepari apa Sassy. Crede-ma, merita.
https://www.youtube.com/watch?v=X3apaxDXUdI
De asemenea, imbraca-te gros si fa sport. vei slabi.

| Renata07 a răspuns:

Că sa slăbești trebuie sa ai atat un program de exerciții bine stabilit dar și o alimentatie benefica. Încearcă să cauți o dieta care ți se potrivește, bea multa apa și cel mai important nu te înfometa.