| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa o rinoplastie la spital de stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, rinoplastia, din câte ştiu eu se face la 2 tipuri de medici, esteticieni şi orl-işti.
Deviaţia de sept te trimite la orl, unde e implicit mai ieftin, dar probabil şi la asta te refereai prin "spital de stat"
Într-un timp se şi decontau astfel de intervenţii.
N.B. Esteticienii lucrează mult mai bine, dar mult mai "piperat", vorbim de sute până la mii de euro.
Nu ştiu să-ţi dau un preţ pentru orl, peste câteva sute şi sub mia de euro.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Rinoplatie pret: 800 – 1500 euro, preturi in functie de complexitatea operatiei.

| Bolocan_Angi_1990 a răspuns:

Buna! Poti afla mai multe despre operatia de rinoplastie aici http://drnitescu.ro/rinoplastia/

| Saraaly a răspuns:

Pai depinde ...eu știu ca costa între 50-150lei