| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa o rinoplastie la Spitalul Judetean Galati? sau in alt spital de stat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Daca ai o deviatie de sept diagnostica de un medic ORL-ist, exista posibilitatea ca rinoplastia fie acoperita de asigurarea medicala, adica sa se faca gratuit. Daca doresti rinoplastie in scop estetic, mergi la clinica (privata) de chirurgie estetica happy

| vmalex21 a răspuns:

Nu stiu daca se face la stat dar din ce stiu de la cineva care doreste sa-si faca o astfel de interventie te ajunge cam la 1500-2000 de euro.Asa cum ti-a spus si fratelli exista doua tipuri de interventia, una inchisa care presupune mici incizii prin nara insa in cazurile complexe nu este asa eficienta si cea deschisa care presupune o incizie intre nari, chirurgul avand astfel asigurat accesul deplin asupra osului.Se recomanda in cazurile complexe.Ramane sa mergi la un consult la un medic de specialitate si sa afli mai multe acolo.

| fratelli a răspuns:

In primul rand pretul difera in functie de complexitatea operatiei. Exista operatie rinoplastica inchisa si deschisa.

In Bucuresti preturile sunt intre 800 si 1500euro, iar in Galati banuiesc ca cu 100-200euro mai putin.