| Teodora69 a întrebat:

Cam cat sa fac la bicicleta eliptica ca sa slabesc macar jumatate de kilogram pe zi? Paine nu mananc, nici fast food, nici dulciuri.da vad ca tot nu slabesc sad am 1, 75 si 73 de kile straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Cu bicicleta nu arzi prea multe calorii pentru ca nu sunt pusi in functiune cine stie ce muschi acum daca te referi cat timp sa faci asta depinde de mai multi factori cat de tare faci daca faci cum trebuie daca iei pauze multe si mai conteaza si de organism vara merg cu bicicleta intre 30-60 km/zi in soare iar 65% din drum e numai de urcat slabesc intre 10-15 kg in astea 3 luni iar daca sa zicem ca nu mananc 1 zi sau mananc mai putin 1 sapt sar 1 masa pe zi sau manac mai sanatos 5kg pe sapt dar asta ca am arderile rapide. eu iti recomand sa mai faci si niste exercitii de fitnes pe langa bicicleta sa mai pui si alti muschi in miscare si e o idee buna sa te duci si la un nutritionist sa iti faca un regim si cauta pe net niste exercitii care le poti face acasa.mult norocwinking

1 răspuns:
| syd2 a răspuns:

Asta nu se intampla intr-o zi, cu timpul vei slabi.